Bartosz Pisarek – całe życie na wrotkach – poznaj zawodowca, trenera i prezesa Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich

Wrotkarstwo to piękny, a jednocześnie wymagający sport. Kto, nie jak Bartosz Pisarek może to potwierdzić. Były zawodnik, trener, a także prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich całe swoje życie poświęcił dla tej dyscypliny sportu.

Początki kariery sportowej

Jak u większości sportowców, tak również kariera Bartosza Pisarka rozpoczęło się trochę przez przypadek. W dzieciństwie, rodzice postanowili przeprowadzić się z Warszawy do małej miejscowości Słomczyn. Nie działo się tam nic spektakularnego. Właściciel szkoły, do której uczęszczał Pisarek postanowił kupić kilka par wrotek, w celu urozmaicenia zajęć wychowania fizycznego. Po pewnym czasie zwolenników jazdy na wrotkach było tak dużo, że powstał Uczniowski Klub Sportowy, którego członkowie rozpoczęli kariery w profesjonalnych, międzyszkolnych zawodach.

Jeżeli chodzi o osiągnięcia sportowe:
- medalista Mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców w łyżwiarstwie szybkim,
- wielokrotny Mistrz Polski w jeździe na rolkach,
- pięciokrotny uczestnik MŚ w jeździe na rolkach (najwyższe miejsce – 15.).

Od zawodowstwa do trenerskiej kariery

Naturalną koleją rzeczy jest najpierw uprawianie dyscypliny sportowej, a następnie szkolenie z niej innych zawodników. Bartosz Pisarek w 2013 roku został pierwszym w Polsce licencjonowanym trenerem wrotkarstwa. Umiejętności zdobywał na terenie Włoch, ze względu na to, że w naszym kraju tego typu szkoleń po prostu nie było.

Od 2016 roku wiele jednak się zmieniło. Kursy instruktorskie związane z wrotkarstwem zdało 50 chętnych.

Całą trenerską karierę Pisarek związał z klubem „Zryw”, w którym pełnił funkcję trenera łyżwiarstwa i wrotkarstwa szybkiego.

Prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich

Osiągnięcia, jakie ma na swoim koncie Bartosz Pisarek, a także jego pasja do sportów wrotkarskich, przywiodły go na sam szczyt. W 2016 roku objął funkcję prezesa Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Wszystkie jego działania mają na celu propagowanie wrotkarstwa w Polsce, pomoc zawodowcom w uzyskaniu jeszcze lepszych wyników zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, a także inwestowanie w infrastrukturę, na której treningi będą mogły odbywać się w jeszcze bardziej profesjonalny sposób.