Poznaj najprężniej działające kluby wrotkarskie w Polsce

trening wrotkarski

Wrotkarze mogą cieszyć się z profesjonalnej opieki instruktorów oraz trenerów, którzy pokazują im, jak można podwyższać umiejętności. Grupy wrotkarskie doskonalą technikę jazdy, uczą się nowych trików, a także startują w prestiżowych zawodach. Do jakich klubów wrotkarskich warto się zapisać, jeżeli marzysz o karierze w tej dyscyplinie sportowej?

KKSW KRAK

Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich KRAK działa od 2010 roku. Zrzesza przede wszystkim miłośników wrotkarstwa szybkiego. Mogą do niego należeć zarówno amatorzy, jak i osoby marzące o karierze sportowej.

Władze klubu organizują imprezy sportowe, wyjazdy na zawody, a także treningi pod okiem najlepszych instruktorów.

Strona internetowa: http://kksw-krak.pl/

KLUB WROTKARSKI OPTIMA SKAWINA

W klubie trenuje 21 zawodników, którzy doskonalą swoje umiejętności na obiektach sportowych do tego odpowiednio przystosowanych. Klub otrzymał licencję od Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, dlatego może działać legalnie w zakresie szkolenia zawodników wrotkarstwa.

Zawodnikami klubu są przede wszystkim dzieci, które marzą o karierze sportowej i potrzebują w tym wsparcia profesjonalistów.

Sztandarową dyscypliną, w której najchętniej biorą udział zawodnicy jest wrotkarstwo szybkie.

Strona internetowa: https://optimasport.pl/wrotki/

ZRYW SŁOMCZYN

To klub, w którym swoją trenerską karierę zaczął Bartosz Pisarek, prezes Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Wypromował on ten klub i sprawił, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce.

Zawodnicy Zrywu Słomczyn jeżdżą na międzynarodowe zawody, a także uczestniczą w wielu zawodach organizowanych na terenie Polski. Mogą liczyć na wsparcie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Strona internetowa: http://slomczyn.edu.pl/zryw/

TUKS Roztocze

Ten klub sportowy działa w Tomaszowie Lubelskim. Od  01.09.2018 roku  do  31.12.2018 realizował stworzony przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich program „Łączą nas rolki”. W jego ramach odbywały się zajęcia wrotkarskie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów.

Program miał na celu promocję wrotkarstwa wśród dzieci i zachęcenie ich do rozpoczęcia kariery sportowej właśnie w tej dyscyplinie.

Zawodnicy tego klubu mają na swoim koncie sukcesy w zawodach. M.in. bardzo dobrze zaprezentowali się podczas 3. Sierpniowego Maratonu im. Lecha Wałęsy w jeździe szybkiej na wrotkach, który odbył się w 2011 roku. Tytuł Mistrzyni Polski w kategorii juniorek B zdobyła Katarzyna Sikora, a srebrny medal wywalczyła Katarzynie Korkosz. W kategorii kadetów ze srebrem zmagania zakończył Mateusz Hałasa.

Strona internetowa: http://www.tuksroztocze.org.pl/

Więcej klubów sportowych

Na stronie https://pzsw.org/linki/ możesz sprawdzić listę wrotkarskich klubów sportowych działających na terenie Polski.