Te rekordy robią wrażenie! Sprawdź, co można osiągnąć we wrotkarstwie.

Lekceważenie i niedocenianie niektórych dyscyplin sportowych jest rzeczą ludzką. Nie należy obrażać się, że niektórzy nie zwracają uwagi na piękno sportu, jakim jest wrotkarstwo. Same za siebie mówią wyniki osiągane przez profesjonalnych zawodników, a także rekordy wpisywane do Księgi Guinnessa. Jedno jest pewne – to robi wrażenie!

Wrotkarze to prawdziwi hardkorzy – najdłuższy maraton na wrotkach to udowadnia!

30 czerwca 2011 roku wydarzyła się rzecz niesamowita. Indyjskie miasto Belgaum zostało opanowane przez wrotkarzy z całego kraju, którzy przybyli tu, aby pobić rekord świata na najdłuższy maraton na rolkach. Największą reprezentację w tym wydarzeniu miał klub sportowy Shivaganga Roller Skating Clu.

Historyczny wyścig ukończyło 78 uczestników, którzy przez 30 godzin, bez żadnej przerwy jeździli na swoim ulubionym sprzęcie sportowym, zmagając się nie tylko ze zmęczeniem, ale także z monsunowym deszczem. Pokonali łącznie 720 km. Poprzedni rekord należał do wrotkarzy z Singapuru, którzy wytrzymali „jedynie” 24 godziny, 14 minut i 3 sekundy.

Obydwa rekordy robią wrażenie. To niesamowite co jest w stanie osiągnąć człowiek, aby zdobyć najwyższe laury i zapisać się na kartach historii.

Krótki materiał o tych zawodach możesz zobaczyć na: https://www.youtube.com/watch?v=CXWjMamyYYk.

Jazda na wrotkach może być ekstremalna? 12-letni Hindus dokonał niemożliwego!

W 2014 roku w Księdze Rekordów Guinnessa zanotowano kolejne niezwykłe osiągnięcie. 12-letni Rohan Kokane uprawiający sport o nazwie „limbo skating” dokonał rzeczy wydawałoby się niemożliwej.

Limbo skating to sport polegający na jeździe na rolkach pod przeszkodą w taki sposób, aby nie dotykać jej żadną częścią ciała. Z rundy na rundę tyczka, pod którą zawodnicy przejeżdżają coraz bardziej jest obniżana, tak samo jak w popularnym tańcu limbo.

Zaawansowani sportowcy wyspecjalizowani w tej dziedzinie są w stanie rozstawić nogi na taką szerokość i przyjąć na tyle akrobatyczną pozycję, aby przejechać pod przeszkodzą znajdującą się zaledwie 30 cm nad ziemią. Rohan Kokane uzyskał jeszcze lepszy wynik – udało mu się przejechać pod samochodami, których zawieszenie znajdowało się na wysokości 25 cm!

Zobacz to na https://www.youtube.com/watch?v=k68lX7IUhMs.

Zawody wrotkarskie i osiągane przez zawodników wyniki

W związku z tym, że w Polsce zawody wrotkarskie są organizowane często, fani tego sportu mogą sprawdzać swoją kondycję, pokonywać własne rekordy, jak i ścigać się z najlepszymi. Każde zawody wrotkarskie kończą się klasyfikacją uwidaczniającą osiągane przez zawodników wyniki. Można sprawdzać je na stronach poświęconych zawodom.

Opiniami na temat osiąganych przez wrotkarzy wyników wymieniają się także pasjonaci tego sportu, m.in. na forum http://www.wrotkarstwo.pl/forum/viewtopic.php?t=2219.