Na tych torach wrotkarze mogą poszaleć – obiekty dla profesjonalistów i amatorów w Polsce

tor wrotkarski

Polski Związek Sportów Wrotkarskich dba o to, aby obiektów przeznaczonych dla wrotkarzy przybywało. O nowych inwestycjach związek informuje na swojej stronie internetowej. Z każdym rokiem powstaje ich coraz więcej, co daje szansę na popularyzację wrotkarstwa w Polsce.

Pozostaje nam jedynie cieszyć się, że jest to tendencja wzrostowa. Poniżej przedstawiamy wybrane, najpiękniejsze tory wrotkarskie działające na terenie Polski. Warto dodać, że są one przeznaczone w większości zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

RSS Arena Roztocze Tomaszów Lubelski

10 września 2016 roku został oficjalnie otwarty tor wrotkarski w Tomaszowie Lubelskim. Jest to jeden z najbardziej profesjonalnych i innowacyjnych obiektów tego typu, jakie działają na terenie naszego kraju. Obiekt został wybudowany zgodnie ze światowymi standardami.

Tor ma 200 metrów długości, 6 metrów szerokości, a powstał za prawie milion złotych. Posiada niebieską nawierzchnię, czyli wymaganą przez Światową Federację Sportów Wrotkarskich – tylko na takiej mogą rozgrywać się zawody rangi mistrzowskiej. Obiekt przeznaczony jest do użytku klubów sportowych, a także amatorów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Więcej o torze można przeczytać tutaj.

Kryty tor dla wrotkarzy na PGE Arenie

260 metrów długości i 4-6 metry szerokości – takie parametry ma najdłuższy w Polsce tor wrotkarski, jaki został utworzony przy gdańskim stadionie. Zdjęcia toru można zobaczyć tutaj.

Tor wrotkarski we Wrocławiu

Jest zlokalizowany w parku Tysiąclecia, a więc w pięknych okolicznościach przyrody, co dodatkowo zwiększa przyjemność z jazdy. Przeznaczony jest do użytku zarówno amatorów, jak i profesjonalistów.

Tor ma 200 metrów długości i 6 metrów szerokości. Mogą się na nim odbywać zawody klasy światowej. Na budowę obiektu wydano ponad 6 mln złotych. Powstał w 2017 roku. Więcej o torze można przeczytać tutaj.

Dostępny jest także tor o długości 600 metrów, do tzw. jazdy ulicznej. Jest odpowiedni m.in. do trenowania slalomu.