Polski Związek Sportów Wrotkarskich – poznaj organizację odpowiedzialną za sukces wrotkarstwa w Polsce

Polski Związek Sportów Wrotkarskich zrzesza wszystkie dyscypliny sportowe odbywające się na wrotkach, rolkach oraz deskorolkach. Jego zadaniem jest promowanie wrotkarstwa wyczynowego, a także rozbudzanie pasji wśród amatorów. Im więcej będzie hobbystów, tym można będzie liczyć na zwiększenie popularności tego sportu w Polsce.

Zadaniem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich jest wspieranie klubów sportowych organizujących szkolenia dla wrotkarzy, inicjowanie budowania obiektów sportowych (torów wrotkarskich), a także pozostała działalność związana z promocją sportu.

Polski Związek Sportów Wrotkarskich należy do federacji europejskiej (WORLD SKATE EUROPE) i światowej (WORLD SKATE).

Podstawowe fakty o Polskim Związku Sportów Wrotkarskich

Data założenia: 1993.
Siedziba: Warszawa.
Prezes: Bartosz Pisarek – były zawodnik, licencjonowany trener wrotkarstwa.

Dlaczego działalność Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich jest ważna?

Żadna dyscyplina sportowa nie ma szans na pełen rozwój, jeżeli jej zawodnicy nie są wspierani przez profesjonalną organizację. Wrotkarstwo w Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej popularne, a to dlatego, że kluby sportowe mogą liczyć na wsparcie Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Wiele inicjatyw amatorskich (imprezy masowe) jest współorganizowanych przez Związek, do którego zadań należy popularyzacja wrotkarstwa zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Z inicjatywy Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich powstał program „Łączą nas rolki”. W jego ramach m.in. klub sportowy TUKS Roztocze 01.09.2018 roku do 31.12.2018 organizował zajęcia wrotkarskie prowadzone przez licencjonowanych instruktorów.

Polski Związek Sportów Wrotkarskich wspiera także starty polskich zawodników w zawodach krajowych, jak i międzynarodowych.

Zapraszamy na oficjalną stronę Związku, która dostępna jest pod adresem https://pzsw.org/.